Oroszország nagyon nagy ország. Hosszú vasútvonalak mennek Moszkvától a nagyvárosokig. Sok ember utazik vonattal, mert a vonat megáll sok helyen, ahol nincs repülőtér (kisvárosokban vagy falvakban). Másrészt, autóval sokkal nehezebb napokat utazni, mint vonattal. Moszkvától Szibériáig például olyan hosszú az út, hogy csak 1-2 hét alatt lehet megtenni. Szentpétervár és Arhangelszk között az út vonaton „csak” egy napig (22 óráig) tart.
Az orosz állami vasúttársaság, az RZsD sokféle kocsit kínál. A Szentpétervár-Arhangelszk vonaton 3 kocsitípus van. A legolcsóbb az ülőhelyes kocsi, rövid utazáshoz.
A „plackart” egy olyan hálókocsi, ahol 52 hely van. Egy oldalon egymással szemben négy „hálópolc”, szemben vele a másik oldalon kettő van, és nincs köztük ajtó, az emberek látják egymást. Szerintem a külföldi embereknek ez furcsa.
A „kupé” néven ismert hálókocsiban 32 hely van. Minden négy hely külön fülkében van, be lehet zárni az ajtót. A kupé drágább, mint a plackart. Utaskísérő minden kocsiban van, ő ellenőrzi az új utasok az jegyeitt, ad ágynemű, csinál forró vizet a teához és takarít.
Livia Rachwalski
Kedves Mária!
Nagyon érdekes látni, hogy hogyan utaztok ilyen hosszú távolságon. Köszönjük, hogy megosztottad velünk.
További sok sikert kivánok a blogodhoz!
Üdvözlettel:
Livia
Oroszországból jöttem Magyarországra. Férjem magyar, két gyerekünk van. Nem tudtam magyarul, amikor találkoztunk a férjemmel...